Znaczenie składu kosmetyków mineralnych

Skład kosmetyków mineralnych Kosmetyki mineralne to rozwiązania w dość istotny sposób różniące się od klasycznych kosmetyków, które możemy nabyć odwiedzając drogerie. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że od samego początku swojego istnienia są one tworzone po to, aby nieść pomoc osobom, których cera jest wyjątkowo wrażliwa. Powstały ponad czterdzieści lat temu, aby makijaż mogły wykonać te panie, które niedawno poddały się operacjom plastycznym. Dziś stosuje się je również po to, aby przywrócić atrakcyjny wygląd kobietom o cerze wrażliwej i skłonnej do reakcji alergicznych. Kosmetyki mineralne posiadają kilka cech, których nie znajdziemy porównując je z innymi rozwiązaniami.

Na pierwszy plan wysuwa się w tym kontekście ich bardzo krótki skład. Nie bez znaczenia wydaje się i to, że kosmetyki tego rodzaju bazują na składnikach naturalnych, a więc w stu procentach bezpiecznych dla skóry. Seretem kosmetyków tego typu są przede wszystkim drobno zmielone pigmenty mineralne takie, jak tlenek żelaza oraz ultramaryn. To dzięki nim kosmetyki mają oryginalną kolorystykę, a jednocześnie podczas ich stosowania nie trzeba obawiać się o to, że doprowadzi się do uszkodzenia skóry. Również inne składniki kosmetyków tego typu mają oryginalne właściwości. Tlenek tytanu nie tylko nie rozpuszcza się w wodzie i ma właściwości rozjaśniające, ale również chroni skórę przed promieniowaniem UVA i UVB, a więc jest rozwiązaniem wspierającym skórę suchą. Z kolei tlenek cynku ma właściwości antybakteryjne, jest więc jak gdyby stworzony właśnie z myślą o kobietach o cerze tłustej, mieszanej oraz trądzikowej.

Ciekawym rozwiązaniem jest również mika – transparentny proszek, który odbija światło na tyle skutecznie, że twarz może być postrzegana jako zdecydowanie gładsza niż miało to miejsce przed nałożeniem makijażu. Również dodatki wchodzące w skład kosmetyków mineralnych charakteryzują się tym, że są w pełni naturalne. Tu na szczególną uwagę zasługuje krzemionka. Jest pylista i lekka, przyczynia się do tego, że kosmetyki posiadają gładką konsystencję, a jednocześnie sprawia, że ich nakładanie przestaje być poważniejszym problemem. Ciekawym rozwiązaniem jest też węglan wapnia o właściwościach silnie kryjących, który jest polecany osobom o cerze tłustej. Kosmetyki mineralne nie posiadają też szeregu składników, które są typowe dla ich klasycznych odpowiedników. W tym kontekście najczęściej mówi się o parabenach, nie można jednak zapomnieć również o sztucznych konserwantach i estrach zapachowych. Można więc stosować je regularnie nie obawiając się o to, że narazi się na podrażnienia bardzo wrażliwą skórę twarzy.

Powiązane wpisy