Mineralny makijaż

Niektóre osoby mają wyjątkowe problemy z cerą. Szukają zetem preparatów naturalnych, które będą bezpieczne dla skóry i delikatne. Takie są właśnie kosmetyki mineralne. Dzięki ich właściwościom skóra może oddychać, a co za tym idzie - nie przesusza się i nie ma na niej podrażnień. Stosując makijaż mineralny pokrywamy cerę idealnie, również jej niedoskonałości, a jednocześnie sprawiamy, że wypryski leczą się szybciej.

To makijaż bezpieczny do wykonywania po zabiegach kosmetycznych oraz z zakresu medycyny estetycznej. Sztucznych oraz szkodzących substancji nawet w małej ilości tam nie znajdziemy. Za to w produktach do mineralnego makijażu są wyłącznie minerały, które są oczywiście krystalicznie czyste. Inne cechy makijażu mineralnego to: antybakteryjne działanie, regulowanie produkcji sebum oraz idealne pokrycie skóry. Cera wygląda fantastycznie - jest naturalna i piękna. Do tego bez problemu nałożymy więcej warstw makijażu, ponieważ preparatu są lekkie i nie tworzą na twarzy maski. To propozycja nie tylko dla właścicielek wrażliwej skóry, ale i wszystkich innych typów cery.

Alergicy i makijaż

Osoby uczulone powinny uciec się właśnie do makijażu mineralnego. Alergia występująca po kontakcie ze składnikami kosmetyków kolorowych wyklucza używanie ich, zatem kosmetyki mineralne są bezpieczną opcją. Mają tylko składniki naturalne, bez dodatków chemii, substancji zapachowych bądź konserwantów. Są sypkie, ze względu na swój skład, to wpływa na trudności w ich nakładaniu. Pamiętajmy jednak, że praktyka czyni mistrza. Wśród składników znajdziemy zmielone minerały. Są to substancje nieuczulające oraz nie zatykające porów. Cera wrażliwa oraz trądzikowa z pewnością to docenią. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że również pełnią ochronę przed słońcem, w efekcie czego nie tworzą się zmarszczki, zmiany w kolorze cery oraz skóra nie wysusza się. Te wodoodporne kosmetyki zmywa się płynem micelarnym.

Tlenek cynku czy dwutlenek tytanu to tylko dwa z wielu aktywnych składników, z których korzysta się w procesie produkcji tych kosmetyków. Kosmetyki są tylko w dwóch formach - sprasowanej oraz sypkiej.

Nakładanie kosmetyków mineralnych

Używa się tych samych narzędzi, co zwykle. Duży pędzel służy do nakładania pudru mineralnego. Jeżeli pod oczami będzie nałożona cienka warstwa pudru, łatwiej będzie zmieść cień do powiek, który osypuje się w trakcie jego aplikowania. Do wykończenia makijażu na policzki można zaaplikować róż, a skórę lekko przyciemnić za pomocą pudru brązującego - oczywiście mineralnego.

Powiązane wpisy