Zalety pudru mineralnego

puder mineralny

Jakiś czas temu utarła się opinia sugerująca iż tradycyjne kosmetyki do makijażu niekorzystnie wpływają na kondycję skóry twarzy. Rzeczywiście, kolorówki, szczególnie tych tańszych producentów nierzadko są pełne parabenów oraz barwników, powodując podrażnienia skóry oraz reakcje alergiczną.

Tradycyjne kosmetyki do makijażu, nie pozwalają również skórze oddychać, przez co twarz wygląda na przemęczoną, jest skłonna do niedoskonałości. Czy więc teza, mówiąca o szkodliwości "zwykłych" kosmetyków jest słuszna? Co prawda, na kondycję skóry bez wątpienia wpływa wiele innych czynników jak choćby pielęgnacja, dieta, jednak niewątpliwy wpływ na skórę twarzy mają właśnie kosmetyki do makijażu.

Tu rodzi się kolejne pytanie: czy w trosce o zdrową skórę, trzeba zrezygnować z makijażu? Okazuje się, że nie! Bowiem jakiś czas temu, na amerykańskim rynku pojawiły się w stu procentach naturalne kosmetyki mineralne, które niemal natychmiast podbiły serca kobiet na całym świecie. Nic dziwnego, ten typ kolorówki posiada niezliczoną ilość zalet. Po pierwsze, kosmetyki w tym także pudry mineralne składają się z składników, które naturalnie występują w przyrodzie. Są to zazwyczaj tlenki nieorganiczne. Ich największym atrybutem jest to, że stanowią one nieprzyjazne warunki do rozwoju bakterii. W rezultacie, tego typu kosmetyki właściwe nie posiadają daty ważności - można z nich zatem korzystać przez nawet kilka lat.

Jak już niejednokrotnie zostało wspomniane, produkty mineralne są kosmetykami naturalnymi. W efekcie tego, w ich składzie nie znajdziemy żadnych substancji konserwujących, parabenów lub barwników. Z tych kosmetyków, mogą korzystać kobiety o każdym rodzaju cery przez skłonną do podrażnień wrażliwym i suchym typem, przez cerę mieszaną, aż po cerę tłustą - narażoną na niedoskonałości. Co równie ważne, kosmetyki naturalne nie ograniczają skórze dostępu do tlenu, przez co skóra jest jędrna oraz zdrowa na każdym etapie życia!

Kolejną zaletą pudrów mineralnych jest łatwa aplikacja oraz końcowy efekt. Struktura tego kosmetyku, pozwala na nakładanie nawet kilku warstw pudru. W efekcie, wszystkie niedoskonałości zostały ukryte, skóra wygląda matowo, ale przede wszystkim zdrowo, w dodatku bez efektu maski! Niestety, nie każdy kosmetyk który jest promowany jako "naturalny" czy "mineralny" jest taki. Dlatego warto czytać etykiety, im krótsza lista składników, tym proporcjonalnie zdrowszy dla skóry produkt!

Powiązane wpisy