Makijaż mineralny

Ekologiczne kosmetyki

Makijaż mineralny

Ciężkie makijaże już dawno ustąpiły miejsca na podium lekkim make-upom, których wykonanie nie byłoby możliwe gdyby nie kosmetyki mineralne. Pudry, cienie, fluidy na bazie naturalnych składników to najczęściej wybierane preparaty na świecie, ze względu na ich nieskończoną ilość zalet.

Kosmetyki naturalne

Specyfiki do makijażu wyróżniają się na tle innych, gdyż w odróżnieniu od innych kosmetyków posiadają w stu procentach naturalnych składników. Co się z tym wiąże, nie uczulają, nie wywołują podrażnień. Zatem, kobiety po zabiegach plastycznych, liftingujących nie muszą już rezygnować z make-upu podkreślającego ich urodę. Kosmetyki mineralne są właśnie dla nich! Tego typu "kolorówka" doskonale sprawdzi się również u Pań, które borykają się z niedoskonałościami skóry oraz alergią. Bowiem skład kosmetyków nie posiada zbędnych, sztucznych substancji uczulających na przykład parabenów, barwników.

Kosmetyki mineralne - natura w czystej postaci

Jak sama nazwa wskazuje, kosmetyki mineralne bazują tylko i wyłącznie na tym, co dała natura. Mianowicie - minerałach. Od dekad znane są życiodajne właściwości skarbów Ziemi, jednak dopiero od niedawna minerały znaleźć można w kosmetykach do codziennej pielęgnacji. Do podstawowych składników tych naturalnych kosmetyków, należy zaliczyć biel cynkową oraz tytanową. Te substancje decydują o natężeniu koloru – im jest ich więcej, tym jaśniejszy odcień ma puder.

Codzienna pielęgnacja twarzy

W składzie kosmetyków znaleźć można również dwutlenek tytanu posiadający właściwości kryjąc. Dodatkowo, tlenek cynku zawarty w pudrze ma działanie antybakteryjne i reguluje wydzielanie sebum. Dlatego tego typu kosmetyki są polecane kobietom o cerze tłustej. Za sprawą miki która rozświetla twarz, makijaż wykonany za pomocą kosmetyków mineralnych jest lekki i naturalny.

Kosmetyki mineralne - dla każdego typu skóry

Te naturalne składniki, bardzo dobrze łączą się z cerą, dlatego też gwarantują doskonałe krycie oraz długotrwały efekt. Najistotniejszy jest jednak fakt, iż przeznaczone są one do każdego typu cery. Kosmetyki mineralne - hamują utratę wody, jednocześnie redukują nadmiar serum, doskonale kryją i rozświetlają twarz - gwarantując nieskazitelny efekt - niezależnie od typu cery!

Powiązane wpisy