Efekty stosowania kosmetyków mineralnych

efekty stosowania kosmetyków mineralnych Trzeba wiedzieć, że podkłady mineralne nie są w stanie zastąpić dobrych kremów nawilżających, środków na trądzik i innych kosmetyków. Nie można jednak całkowicie ich dyskredytować, gdyż badania potwierdzają dobry wpływ takich kosmetyków na naszą skórę. W podkładzie mineralnym znajdują się takie składniki jak dwutlenek tytanu oraz tlenek cynku. Są to składniki, które zablokują promienie słoneczne, w związku z tym warto skorzystać z takiego podkładu, gdy chcemy chronić skórę przed słońcem. Tlenek cynku może również łagodzić podrażnienia skóry, dlatego właśnie tak często wykorzystywany jest również w maściach dla niemowlaków. Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że producenci najczęściej zbyt mocno wychwalają kosmetyki mineralne, zaś ich przeciwnicy zbyt mocno je krytykują.

Należy pamiętać o tym, by podchodzić do każdej opinii z odpowiednią ostrożonością. Przede wszystkim pojawiały się głosy, że nanocząsteczki, które znajdują się w takich kosmetykach wnikają w skórę i mogą prowadzić do niebezpiecznych reakcji. Powoływano się na tlenochlorek bizmutu, który miał powodować podrażnienia skóry u kobiet i nasilać trądzik. Był to środek stosowany w podkładach dla kobiet. Wiele firm zdecydowało się pod presją usunąć ten składnik ze swoich kosmetyków.

W rzeczywistości jednak okazuje się, że nie jest to środek niebezpieczny dla szerszej grupy kobiet a wrażliwości pojawiały się u nielicznych Pań, które z niego korzystały. W tym momencie kosmetyki mineralne są już mocno zróżnicowane. Zwiększa się stale gama produktów określanych jako mineralne. A co za tym idzie stosowano co rusz nowe składniki. W rzeczywistości przy wielu kosmetykach okazuje się, że skład kosmetyków mineralnych nie różni się praktycznie od kosmetyków tradycyjnych. Dlatego zawsze przed zakupem konkretnego produktu warto spojrzeć na jego skład. Szczególnie gdy decydujemy się na kosmetyki mineralne warto szybko zerknąć co znajduje się w składzie, by czuć się bezpieczniej. Jeśli lista składników nie będzie duża można swobodnie zdecydować się na użycie takiego podkładu, gdyż nie powinien on powodować przykrych podrażnień skóry.

Powiązane wpisy