Metody aplikacji podkładu mineralnego.

Nasza cera często przysparza nam powodów do zmartwień – borykamy się z rozszerzonymi porami, bliznami po trądziku, różnymi przebarwieniami czy popękanymi naczynkami. Chcąc zamaskować te niedoskonałości używamy różnego rodzaju podkłady.

Podkład mineralny - dla kogo? Obecnie najczęściej polecanym jest podkład mineralny na sucho, który doskonale współgra ze skórą, tworząc idealny makijaż, a równocześnie dba o nią i pielęgnuje. Podkład ten ma suchą konsystencję i przez to wiele pań ma problemy z jego aplikacją na cerę. Najlepszymi narzędziami do nakładania są tutaj płasko ścięte pędzle typu flat top. Często polecane są też pędzle kabuki, jednak ich rozłożysta budowa może powodować trudności przy nakładaniu, więc zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest pędzel typu kulka z mniejszym i bardziej zbitym włosem. Można nałożyć kilka warstw podkładu, zawsze wygląda on bardzo naturalnie i świetnie pokrywa niedoskonałości.

Nałożony w ten sposób kosmetyk, delikatnie rozprowadzamy wilgotnym wacikiem, co idealnie wtapia go w skórę i tworzy niewidocznym. Innym sposobem nakładania podkładu mineralnego jest aplikacja lekko zwilżonym pędzlem. Pędzel należy lekko zwilżyć wodą termalną lub mgiełką do twarzy, następnie nałożyć na niego podkład i delikatnie, kolistymi ruchami rozprowadzać go po twarzy. Pamiętajmy aby to właśnie pędzel zwilżyć, nie twarz, i najlepiej sprawdzają się tutaj wody w atomizerach, przez co nawilżenie pędzla jest optymalne i zdecydowanie lepiej podkład rozprowadza się po skórze. Kolejna wypróbowaną metodą jest aplikacja podkładu mineralnego klasycznym płaskim pędzlem, który wcześniej zanurzamy w naczyniu z wodą lub innym płynem, który jest neutralny i niedrażniący dla skóry. Pędzel po zamoczeniu przenosimy na podkład, „obtaczamy” go kosmetykiem i przenosimy na twarz. Podkład zmienia swoją konsystencję z sypkiej na półpłynną, przez co doskonale daje się rozprowadzać i nie stwarza efektu maski. Kosmetyk rozprowadzony w ten sposób jest bardzo trwały i znakomicie pokrywa wszystkie niedoskonałości.

Aplikacja podkładu na mokro Użycie wody może sprawić, że podkład na twarzy wyda się ciemniejszy niż w rzeczywistości, ale efekt ten zmienia się po kilku minutach, gdy wyschnie i skomponuje się ze skórą. Niektórym osobom bardzo odpowiada jeszcze inny sposób nakładania podkładu mineralnego. Jest to nakładanie podkładu na twarz posmarowaną wcześniej olejem lub masłem, co świetnie sprawdza się w przypadku suchej skóry, ale nie tylko. Podkład w tej metodzie będzie bardziej kremowy, lepiej się nanosi, ale musimy uważać, gdyż nie każdy rodzaj podkładu mineralnego będzie współgrał z tego typu nośnikami. Jeszcze innym sposobem sprawdzonym przez wiele kobiet, jest nakładanie podkładu wymieszanego wcześniej z olejem lub masłem. Jest to bardzo proste, gdyż wystarczy wysypać odrobinę podkładu i wymieszać go z wybranym składnikiem. Tym domowym sposobem stworzymy niemal perfekcyjny kremowy podkład. W tym przypadku możemy trochę poeksperymentować mieszając pigmenty, olejki zapachowe czy dodać tlenku cynku, który dodatkowo pielęgnuje cerę. Tak przygotowaną konsystencję łatwo nałożyć palcami, a w końcowym etapie warto użyć pudru transparentnego, by makijaż trzymał się dłużej.

Powiązane wpisy